| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | R&F AUDIO |
| Model Number: | NX 912-SMA |
| Certification: | CE |
| Minimum Order Quantity: | 2 |
| Price: | $320 |
| Packaging Details: | CARTON/FLIGHT CASE |
| Delivery Time: | 7DAYS |
| Payment Terms: | TT/BANK ACCOUNT/ALIPAY/WECHATPAY |
| Key word: | NX 912-SMA stage active monitor |
| Max SPL | 131 dB |
| Power Rating | 1050W RMS |
| Peak power | 2100W peack |
| Drivers: | 1 x 12'',2.5" V.C + 1*1",1.75" V.C |
| Frequency response | 45Hz-20kHz |
| Weight: | 21.8KG |
| Size: | 357.3*705*456.6mm |
| material | Birch plywood |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |