| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | R&F AUDIO |
| Model Number: | NXL 44-A |
| Certification: | CE |
| Minimum Order Quantity: | 2 |
| Price: | $565 |
| Packaging Details: | CARTON/FLIGHT CASE |
| Delivery Time: | 7DAYS |
| Payment Terms: | TT/BANK ACCOUNT/ALIPAY/WECHATPAY |
| Key word: | NXL44-A active column speakers |
| Max SPL | 134 dB |
| Power Rating | 700W RMS |
| Peak power | 1400W peak |
| Drivers: | 1* 1.4" neo,3" v.c+ 3* 10" neo,2.5"V.C |
| Frequency response | 45Hz-20kHz |
| Weight: | 34.5 KG |
| Size: | 1198*303*402mm |
| material | Birch plywood |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |