| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | R&F AUDIO |
| Model Number: | NX 915-A |
| Certification: | CE |
| Minimum Order Quantity: | 2 |
| Price: | $360 |
| Packaging Details: | CARTON/FLIGHT CASE |
| Delivery Time: | 7DAYS |
| Payment Terms: | TT/BANK ACCOUNT/ALIPAY/WECHATPAY |
| Key word: | NX 915-A stage speaker |
| Max SPL | 131 dB |
| Power Rating | 1050W RMS |
| Peak power | 2100W peack |
| Drivers: | 1 x 15'' ,2.5" v.c+ 1*1",1.75" v.c |
| Frequency response | 45Hz-20kHz |
| Weight: | 24.1KG |
| Size: | 751*506*474 mm |
| material | Birch plywood |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |