| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | R&F AUDIO |
| Model Number: | NX 15 |
| Certification: | CE |
| Minimum Order Quantity: | 2 |
| Price: | $480 |
| Packaging Details: | CARTON/FLIGHT CASE |
| Delivery Time: | 7DAYS |
| Payment Terms: | TT/BANK ACCOUNT/ALIPAY/WECHATPAY |
| NX 15-SMA single15 inch coaxial monitor speaker | |
| Rated power | 700W |
| Peak power | 1400W |
| Frequency response | 50Hz-20kHz(±3dB) |
| Cover Angle | H60°xV60° |
| Maximum sound pressure level | 130dB |
| High frequency driver | 1*15"+1*1.7" neo |
| Specifications (mm) | 362*650*468MM |
| Weight (KG) | 20.2 kg |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |