| Key word: | NX 915-SMA stage active monitor |
| Max SPL | 131 dB |
| Power Rating | 1050W RMS |
| Peak power | 2100W peack |
| Drivers: | 1 x 15'',2.5" V.C + 1*1",1.75" V.C |
| Frequency response | 45Hz-20kHz |
| Weight: | 23.8KG |
| Size: | 357.3*705*456.6mm |
| material | Birch plywood |
| Key word: | NX 915-SMA stage active monitor |
| Max SPL | 131 dB |
| Power Rating | 1050W RMS |
| Peak power | 2100W peack |
| Drivers: | 1 x 15'',2.5" V.C + 1*1",1.75" V.C |
| Frequency response | 45Hz-20kHz |
| Weight: | 23.8KG |
| Size: | 357.3*705*456.6mm |
| material | Birch plywood |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |