| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | R&F AUDIO |
| Model Number: | HDL 28-A |
| Certification: | CE |
| Minimum Order Quantity: | 2 |
| Price: | $460 |
| Packaging Details: | CARTON/FLIGHT CASE |
| Delivery Time: | 7DAYS |
| Payment Terms: | TT/BANK ACCOUNT/ALIPAY/WECHATPAY |
| Speaker driver: | 1 x 1.4'' neo , 3.0'' VC ; 2 x 8'' neo, 2.5" VC |
| Frequency Response: | 50 Hz ÷ 20000 Hz |
| Max SPL @ 1m: | 135 dB |
| Power: | 2200 W Peak, 1100 W RMS |
| Cabinet/Case Material: | plastic box |
| Size | 569*491*294mm |
| Weight: | 20.6 KG |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |