| Place of Origin: | CHINA |
| Brand Name: | R&F AUDIO |
| Model Number: | HDL 50A |
| Certification: | CE |
| Minimum Order Quantity: | 2 |
| Price: | $1,185 |
| Packaging Details: | CARTON/FLIGHT CASE |
| Delivery Time: | 7DAYS |
| Payment Terms: | TT/BANK ACCOUNT/ALIPAY/WECHATPAY |
| Key word: | HDL 50-A 4K Line array speaker |
| Max SPL | 143 dB |
| Power Rating | 4000 W RMS |
| Peak power | 8000 W peak |
| Drivers: | HF:2 x 1.4'' neo, 3.0'' v.c; MF:4 x 6.0'' neo, 2.0'' v.c; LF:2 x 12'' neo, 3'.0' v.c |
| Frequency response | 45Hz-20kHz |
| Weight: | 58.3KG |
| Size: | 366*1171*502 mm |
| material | Birch plywood |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |