| ST 12-SMA 12-pollicum monitor altoparlantes | |
| Potentia Aestimata | 400W |
| Vis Summa | 800W |
| Frequency Responsio | 45 Hz–20 kHz (±3 dB) |
| Angulus tegendi | 60-90° |
| Maxima pressio sonora | 129 dB |
| Driver acutæ frequentiæ | 1 × 12″, 2,5″ V.C.; 1 × 1″, 1,4″ V.C. |
| Specificationes (mm) | 318 mm × 594 mm × 400 mm |
| Pondus (kg) | 17,2 kg |
| ST 12-SMA 12-pollicum monitor altoparlantes | |
| Potentia Aestimata | 400W |
| Vis Summa | 800W |
| Frequency Responsio | 45 Hz–20 kHz (±3 dB) |
| Angulus tegendi | 60-90° |
| Maxima pressio sonora | 129 dB |
| Driver acutæ frequentiæ | 1 × 12″, 2,5″ V.C.; 1 × 1″, 1,4″ V.C. |
| Specificationes (mm) | 318 mm × 594 mm × 400 mm |
| Pondus (kg) | 17,2 kg |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |